• Uluslararası Eczacilik Federasyonu - FIP

  • İtalyan Lisesi

  • Deniz Ticaret Odası

  • Kastamonu Birlik Toplantıları

  • Askerlik

  • Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği

  • Milli Türk Talebe Birliği

  • Bağ-Kur

Sosyal Aktiviteler
İBRAHİM ÇETİNKAYA'NIN SOSYAL AKTİVİTELERİ

Sosyal ve Mesleki Kurumların muhtelif kademelerinde aktif görevler üstlenmiş olan İbrahim Çetinkaya bazılarının kuruluşlarında da önder rol oynamıştır.

İbrahim Çetinkaya Üniversite eğitimi sürecinde:

  - Özel İstanbul Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Cemiyeti Başkanlığı
  - Özel İstanbul Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği Başkanlığı
  - Türkiye Özel Yüksek Okullar Talebe Teşkilatı Başkanlığı
  - Milli Türk Talebe Birliği İcra Konseyi üyeliği
  - Milli Türk Talebe Birliği Gençlik Kurultayı üyeliği

görevlerinde bulunmuş ve Gençliğin  duyarlı olduğu her alanda iz bırakan önemli aksiyonlara damga vurmuştur. 1974 – 1984 yılları arasında İbrahim Çetinkaya Türk Eczacıları Birliği Genel Başkanı olarak halk sağlığı ile ilaç ve eczacılık alanlarına yenilikler getirmiştir.

Örneğin,  Sigortalıların ilaçlarını Kurumlarla yapılan tek tip sözleşmeye istinaden her eczaneden ücretsiz olarak alabilmesi 1975 yılında İbrahim Çetinkaya’nın girişimleriyle gerçekleştirilen bir uygulamadır ve bugün halen o uygulamaların versiyonları devam etmektedir.  

SSK ve Emekli Sandığı sigortalılarına verildiği gibi Bağ-Kur sigortalılarına da ücretsiz sağlık hizmeti verilmesinin savunucusu olan İbrahim Çetinkaya bu konuda da Yönetim Kurulu üyeliği sıfatıyla ciddi aşamalar kaydetmiştir.

Uluslararası Kuruluşlar nezdinde de girişimlerde bulunan  İbrahim Çetinkaya 1980 yılında Avrupa Ülkelerinde Orta Sınıfa destek veren EMSU (European Medium and Small Bussines Union)   toplantılarında Türkiye’yi temsil etmiş, 1978 – 1980 yılları arasında geliştirdiği ilişkiler sonucu Dünya Sağlık Teşkilatına bağlı ( FIP ) Uluslararası Eczacılık Federasyonu’na Türk Eczacıları Birliğini üye yapmıştır ve bu üyelik halen devam etmektedir.

İbrahim Çetinkaya 1980 yılında kurulan Deniz Ticaret Odasının 10 kurucusundan biri olmuş ve 1980 – 1984 yılları arasında Bağ-Kur Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.

İbrahim Çetinkaya 1994 yılında  hemşehrilerinin teşvikiyle Ülkenin ve Kastamonu’nun duyarlı olduğu konularda toplantılar düzenlemek amacıyla “Kastamonu Birlik Toplantıları’ platformunu oluşturmuştur. Kuruluşunu müteakip ‘Göç’ ve ‘Ormancılığımız’ başlığıyla yapılan iki toplantıya zamanın Başbakanı, Muhalefet Lideri, bazı Bakanlar,İstanbul ve Kastamonu Vali ve Belediye Başkanları, iş ve siyaset dünyasının ileri gelenleri ve fikir adamları ile bini aşkın kastamonulu katılmıştır. Her iki toplantı Türk kamu oyunda büyük ilgi görmüş, yazılı ve görsel medyada günlerce yer almıştır.


Bener ÖZCAN

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ 1974 - 1976


Kullandığınız Tarayıcı : Bilinmiyor
İp Adresiniz : 54.146.206.127
Toplam Hit : 2011485
Internet Explorer 6.0 ve Üzeri Web Tarayıcıları ile 1024 x 768 Çözünürlük ve Gerçek Renk Ekran Özellikleri Tavsiye Edilmektedir.
@2010 wwww.ibrahimcetinkaya.com Tüm Haklari Saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
a
a
a