• Uluslararası Eczacilik Federasyonu - FIP

  • İtalyan Lisesi

  • Deniz Ticaret Odası

  • Kastamonu Birlik Toplantıları

  • Askerlik

  • Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği

  • Milli Türk Talebe Birliği

  • Bağ-Kur

Münih’te Türkiye rüzgarı esti
Türkiye, Almanya’da düzenlenen dünyanın lider su, atık su, atık ve hammadde yönetimi fuarı IFAT’ta 81 firma ile rüzgar estirdi. İstanbul Ticaret Odası’nın milli katılımını üstlendiği yarım asırlık fuarda, Türkiye katılımcı firma sayısı ile 50 ülke arasında 7. sırada yer aldı.

Su, atık su, atık ve hammadde yönetiminde dünyanın lider fuarlarından IFAT 2016 Fuarı’na Türkiye, toplam 81 firma ile damgasını vurdu. Almanya’nın Münih kentinde 30 Mayıs - 3 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilen IFAT 2016 Fuarı’nda, İstanbul Ticaret Odası’nın milli katılım çatısı altında stand açan 20 firmanın yanı sıra bireysel olarak 61 Türk firması da su ve çevre teknolojileri alanındaki ürünlerini dünyaya sergiledi.

7. ÜLKE OLDUK

Katılımcı ülkeler arasında firma katılımcı sayısına göre her yıl ilk 10 ülke içerisinde yer alan Türkiye, bu yıl 81 katılımcı firma ile 7. ülke konumuna yerleşti. İTO milli çatısı altında fuara katılan 12 Türk firması atık su, arıtma sistemlerinin yer aldığı popüler salon Hall A1’de 358 metrekarelik alanda ürünlerini ve teknolojilerini tanıttı. Katı atık ve geri dönüşüm sektörünün yer aldığı Hall C1’de ise 8 firma ise 254 metrekarelik alanda stand açtı.

KATILIMCILARA SERTİFİKA

İstanbul Ticaret Odası Meclis Başkanı Şekib Avdagiç, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dursun Topçu, Meclis Üyeleri Abdullah Demir, İbrahim Çetinkaya ve Mehmet Develioğlu’nun yer aldığı İTO Heyeti, fuarı gezerek, yeni ürün ve teknolojileri inceledi. Heyet, Türk firmalarını ziyaret ederek katılımcı sertifikalarını dağıttı.

TÜRK PAZARI TANITILDI

Bu yıl 50 ülkeden 3 bin katılımcının 230 bin metrekarelik alanda ürünlerini sergilediği fuar kapsamında teknik konferanslar, ülke ve tema özel sunumları ile panel ve katılımcı sunumları gerçekleştirildi. Ayrıca, Çevre, Doğayı Koruma, İnşaat ve Nükleer Güvenlik Federal Almanya Bakanlığı (BMUB) ve Alman Su Ortaklığı (German Water Partnership) işbirliği ile Türk pazarına ilişkin bilgi verici bir sunum organize edildi. Trend alanında da Türk firma temsilcilerinin iştirakleri ile dünyadaki IFAT fuarları ve sektör hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Fuarı bu yıl 135 bin profesyonelin ziyaret ettiği öngörülüyor.

Başkonsolos İTO standını ziyaret etti

Fuarın ilk günü Münih Başkonsolosu Mesut Koç ve Münih Ticaret Ataşesi İsmet Salihoğlu, milli standları ziyaret ederek, firma temsilcileriyle görüştü. IFAT Fuarları Grup Müdürü Christian Rocke ve Gebze Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Nail Çiler de Türk firmalarını standlarında ziyaret etti.

50 yıldır kapılarını açıyor

Dünyanın lider su, atık su, atık ve hammadde yönetimi fuarı IFAT, 1966’dan beri gerçekleştiriliyor. Fuarın milli katılım organizasyonu ise 2012’den bu yana İstanbul Ticaret Odası tarafından yürütülüyor.

Habere Yorum Yapın
Adınız
Email Adresiniz
Mesajinız
Güvenlik Kodu
Kodu Giriniz
Kullandığınız Tarayıcı : Bilinmiyor
İp Adresiniz : 54.146.206.127
Toplam Hit : 2011496
Internet Explorer 6.0 ve Üzeri Web Tarayıcıları ile 1024 x 768 Çözünürlük ve Gerçek Renk Ekran Özellikleri Tavsiye Edilmektedir.
@2010 wwww.ibrahimcetinkaya.com Tüm Haklari Saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
a
a
a