• Uluslararası Eczacilik Federasyonu - FIP

  • İtalyan Lisesi

  • Deniz Ticaret Odası

  • Kastamonu Birlik Toplantıları

  • Askerlik

  • Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği

  • Milli Türk Talebe Birliği

  • Bağ-Kur

KDV iadeleri hızlandırılıyor...
KDV-ÖTV Grup Müdürü Hakkı Sayan “Mal ihracatı iade prosedürü çerçevesinde mahsuben iadeler için, ayrıca 5000 tl’ye kadar olan miktarda nakden iadeler için vergi inceleme raporu, YMM raporu veya teminat istenmediğini ” söyledi.

İTO Demir Dışı Metaller Komitesinin düzenlediği toplantıda İstanbul Vergi Dairesi Başkanlığı KDV-ÖTV Grup Müdürü Hakkı Sayan “KDV’de bilgiye erişimin kolaylaştırıldığını, KDV iade taleplerinin daha hızlı ve şeffaf bir şekilde gerçekleşmesi için KDV İade Takip Sistemleri oluşturulduğunu; KDV iadesi ile ilintili belge ve listelerden bir kısmı için elektronik ortamda alınma imkanının getirildiğini; ’Bloke esası’ ile mükelleflerin iadelerinin bir kısmında yaşanan sorundan dolayı iadenin tamamının olumsuz yönde etkilenmesi gibi bir duruma son verildiğini; her bir KDV iade hakkı doğuran işlem, iade türü (nakden/mahsuben) ve tutarına göre değişen 152 adet Katma Değer Vergisi İade Rehberi hazırlandığını; yeni KDV ihtisas vergi daireleri kurulması planlandığını ; iadelere ilişkin bilgi, belge ve yazışmaların elektronik ortama aktarılmakta olduğunu; Vergi daireleri uygulamalarında standartlaşmaya yönelik kuralların geliştirilmekte olduğunu” belirtti.

İTO Demir Dışı Metaller Komitesi toplantısı için hazırlanan Faaliyet Raporunda ise yapılan çalışmaların yanında demir dışı metaller grubunda öne çıkan Alüminyum, Bakır, çinko, kurşun, nikel ve kalay metalleriyle ilgili uluslararası ve ulusal gelişmeler anlatıldı.


27.Mart.2016 Pazar günü Cemile Sultan Korusu'nda yapılan toplantıda Komite Başkanı Ali Bakaner, Başkan Yardımcısı Dr. Metin Yılmaz, Komite Üyesi Sait Düzyurt, Komite ve Meclis Üyeleri Abdullah Demir ve İbrahim Çetinkaya birer konuşma yaptılar.


Toplantıya katılan sektör üyelerinin dile getirdiği sorunlar değerlendirildi ve gerekli açıklamalar yapıldı.


30.03.2016

Habere Yorum Yapın
Adınız
Email Adresiniz
Mesajinız
Güvenlik Kodu
Kodu Giriniz
Kullandığınız Tarayıcı : Bilinmiyor
İp Adresiniz : 54.146.206.127
Toplam Hit : 2011482
Internet Explorer 6.0 ve Üzeri Web Tarayıcıları ile 1024 x 768 Çözünürlük ve Gerçek Renk Ekran Özellikleri Tavsiye Edilmektedir.
@2010 wwww.ibrahimcetinkaya.com Tüm Haklari Saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
a
a
a