• Uluslararası Eczacilik Federasyonu - FIP

  • İtalyan Lisesi

  • Deniz Ticaret Odası

  • Kastamonu Birlik Toplantıları

  • Askerlik

  • Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği

  • Milli Türk Talebe Birliği

  • Bağ-Kur

Geçici vergi kaldırılmalı
İTO'da yapılan meclis ve komite üyelerinin müşterek toplantısında kürsüye gelen Demir Dışı Metaller meslek komitesi ve meclis üyesi İbrahim Çetinkaya "Geçici vergi kaldırılmalı" dedi.

İstanbul Ticaret Odası gazetesi, "Ekonominin ve Sektörlerin nabzı tutuldu" başlığı altındaki haberinde yapılan müşterek toplantının ardından İTO'nun yeni yıl iş programının hazırlanacağını duyurdu. Gazete, aynı toplantıda  İbrahim Çetinkaya'nın geçici vergiyle ilgili olarak yaptığı konuşmayı aşağıdaki şekilde yayınlandı :

 

"Peşin, geçici vergi habis bir ur gibi varlığını sürdürüyor ve tüm sektörleri yakından ilgilendiriyor. Geçici verginin kaldırılmasını sağlamalıyız. İşletmeler geçici verginin baskısından amortisman yolu ile kurtulmak için ihtiyaçları olmadığı halde araba, mobilya gibi ürünler alıyorlar. Ayrıca tahakkuk eden alacakların uzun vadeli cari hesapları ve çekleri nedeniyle tahsil edemedikleri alacaklarının vergilerini tahsilattan çok önce ödemek zorunda kalıyorlar.
Geçici vergi ayrıca kayıt dışına yol açmanın önemli bir etkeni. Geçici vergi öncelikle KOBİ’ler olmak üzere işletmeleri önemli ölçüde etkilemeye devam ediyor. Geçici vergi bütçeye ancak binde 4 oranında, toplu iğne etkisi yapmayacak kadar katkı sağlıyor, yani 2 milyar lirayı bulmuyor. Buna karşılık iş alemi fiilen elde etmediği kazancın vergisini ödemek ve her üç ayda bir beyanname vermek zorundadır. Bana göre olmayan kazancın vergisi anayasal hakları da aşındırıyor. Bu ülkede bazı şeyler ters işliyor. Odamızın bu konuya ağırlık vermesinin tam zamanıdır"

Habere Yorum Yapın
Adınız
Email Adresiniz
Mesajinız
Güvenlik Kodu
Kodu Giriniz
Kullandığınız Tarayıcı : Bilinmiyor
İp Adresiniz : 54.146.206.127
Toplam Hit : 2011477
Internet Explorer 6.0 ve Üzeri Web Tarayıcıları ile 1024 x 768 Çözünürlük ve Gerçek Renk Ekran Özellikleri Tavsiye Edilmektedir.
@2010 wwww.ibrahimcetinkaya.com Tüm Haklari Saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
a
a
a