• Uluslararası Eczacilik Federasyonu - FIP

  • İtalyan Lisesi

  • Deniz Ticaret Odası

  • Kastamonu Birlik Toplantıları

  • Askerlik

  • Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği

  • Milli Türk Talebe Birliği

  • Bağ-Kur

DEMOKRATLAR TOPLANDI
DEMOKRATLAR PLATFORMUNA MERKEZ SAĞIN TEMAYÜZ ETMİŞ DİNAMİKLERİ KATILDI. 750 KATILIMCIYLA YAPILAN TOPLANTIDA DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKANI GÜLTEKİN UYSAL, ANAP ESKİ GENEL BAŞKANI SALİH UZUN, ESKİ MALİYE BAKANI LUTFULLAH KAYALAR, DP ESKİ İL BAŞKANI RASİM CİNİSLİ, ESKİ DP İL BAŞKANI ORHAN KEÇELİ, DEMOKRATİK GELİŞİM PARTİSİ GENEL BAŞKANI İDRİS BAL CELAL BAYAR’IN TORUNU PROF.DR. EMİNE NASKALİ BİRER KONUŞMA YAPTILAR.
 

TOPLANTIYA KATILANLAR

TOPLANTIYA, DEMOKRAT PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILARINDAN MUHAMMET KELLECİ, MEHMET ALİ YAVUZ, PROF.DR. DURSUN AKDEMİR, NİYAZİ AKTAŞ, NİHAT ONBAŞIOĞLU, MEHMET ÖZDEMİR; DEMOKRAT PARTİ GENEL SEKRETERİ ERTAN KÜÇÜKAY, DEMOKRAT PARTİ İSTANBUL DIŞI GİK ÜYELERİNDEN CELAL OLKAÇ,HAYDAR ALTINTAŞ, AŞKIN ÇELİK, BARIŞ DİNÇER, SÜLEYMAN ÖZSAKALLI, ŞAHAP YARALI, MURAT AYDOOĞDU,  ERGUN MARAŞLI…;DEMOKRAT PARTİ YÜKSEK HAYSİYET DİVANI BAŞKANI AHMET SAYIN ; DEMOKRAT PARTİ ANKARA İL BAŞKANI BAHADIR ULUSOY, AFYON İL BAŞKANI GÜRCAN ŞENSOY, GAZİANTEP İL BAŞKANI FATMA MÜFTÜOĞLU, KAHRAMANMARAŞ İL BAŞKANI MEHTAP EMİRMAHMUTOĞLU, TRABZON İL BAŞKANI ALİ AKAR, KOCAELİ İL BAŞKANI CEM SARAÇ, BURSA İL BAŞKANI MEHMET HAMALOĞLU, ÇANAKKALE İL BAŞKANI ŞAKİR MELİH FENERCİGİL, ELAZIĞ İL BAŞKANI NAİM AYDOĞAN, YALOVA İL BAŞKANI MUHARREM ER; ESKİ BAKAN ERSİN FARALYALI’NIN OĞLU SERDAR FARALYALI, ESKİ BAKAN VEDAT ALİ ÖZKAN’IN OĞLU MUSTAFA ÖZKAN; CHP MİLLETVEKİLİ KADİR ÖĞÜT, ESKİ MİLLETVEKİLİ CHP ESKİ İL BAŞKANI YÜKSEL ÇENGEL; ESKİ MİLLETVEKİLLERİNDEN İBRAHİM ARTVİNLİ, MUSTAFA FEVZİ GÜNGÖR…; DP ESKİ İSTANBUL İL BAŞKANLARINDAN HAYRETTİN ÖZTÜRK, ETEM KAĞAN ÇELİK VE SİYASETTE TEMAYÜZ ETMİŞ BİRÇOK İL VE İLÇE TEŞKİLAT BAŞKAN VE YÖNETİCİLERİ VE SİVİL TOPLUM KURULUŞU TEMSİLCİLERİ … KATILMIŞTIR.

 

750 KATILIMCININ İŞTİRAKİYLE YAPILAN TOPLANTIDA DEMOKRATLAR PLATFORMU ADINA DP GİK ÜYESİ İBRAHİM ÇETİNKAYA BİR KONUŞMA YAPTI.

DEMOKRATLAR PLATFORMU ADINA İBRAHİM ÇETİNKAYA’NIN KONUŞMASI:


DEMOKRATLAR PLATFORMU’NUN YAPISI, AMACI VE DÜZENLEME KOMİTESİ

DEMOKRATLAR PLATFORMU BİR SİVİL TOPLUM PLATFORMUDUR. İLK OLARAK 2007 YILINDA BİR İFTAR ORGANİZASYONUNDA TOPLANMIŞTIR.
BU TOPLANTI PLATFORMUN 2. TOPLANTISIDIR.PLATFORMA KATILANLARIN ORTAK PAYDASI SİYASET YOLUYLA ÜLKEYE HİZMET ETMEKTİR. ARAMIZDA MERKEZ SAĞIN TEMAYÜZ ETMİŞ ÖNDERLERİ, DUAYENLERİ, EMEKÇİLERİ VE GENÇLERİ BULUNMAKTADIR. ARAMIZDA MERKEZ SAĞIN OMURGASINI OLUŞTURAN DP YÖNETİCİLERİ BULUNMAKTADIR. KATILANLARIN HERBİRİ AYRI AYRI BİR DEĞERDİR. DAVETLİLERİMİZ SİYASİ GELİŞMELERE YÖN VEREN DİNAMİKLERDİR. BU TOPLANTIMIZDA ANADOLUNUN BİRÇOK İLİNDEN KATILAN AYNI KULVARDA KOŞMUŞ DAVETLİLERİMİZ DE VAR. HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ, SEFALAR GETİRDİNİZ. BU PLATFORMUN AMACI MERKEZ SAĞDAKİ DAĞINIKLIĞIN GİDERİLMESİNE VE GÜÇLENMESİNE KATKIDA BULUNMAKTIR.
TOPLANTI MERKEZ SAĞI İÇERSİNDE BARINDIRAN DEMOKRAT PARTİMİZİN BİR ORGANI DEĞİLDİR ANCAK PLATFORMDA ALINACAK KARARLAR DEMOKRAT PARTİMİZE IŞIK TUTACAKTIR. PLATFORMUN DÜZENLENME KOMİTESİNDE BENİMLE BERABER SEFER BAYLAN, SALİH SARI, HAYRİ ERÇAĞ, YAŞAR GENÇOĞLU, EYÜP GÜNGÖRMEZ, BURHAN SARIKAYA, MİHRİCAN AHİPAŞAOĞLU, HÜSEYİN AVCI, TARDU TAYLAN VE ARKADAŞLARI BULUNMAKTADIR. DÜZENLEME KOMİTESİ ÜYELERİ DEMOKRAT PARTİNİN GİK VE İSTANBUL İL YÖNETİM KURULU ÜYELERİDİR. DÜZENLEME KOMİTESİNE YARDIMCI OLAN TÜM GÖNÜLLÜLERE TEŞEKKÜR EDERİZ.

TOPLANTININ KONUSU VE “DEMOKRASİ DESTANIMIZ” ADLI SİNEVİZYON

BUGÜNKÜ TOPLANTIMIZIN KONUSU “DEMOKRAT HAREKET VE 2015 YILI GENEL SEÇİMLERİ”DİR. PLATFORM DEMOKRAT PARTİ’NİN GERÇEK MERKEZ SAĞI TEMSİL ETTİĞİNE İNANMAKTADIR.BU ANLAYIŞTAN YOLA ÇIKARAK ÖNCELİKLE BİR SİNEVİZYON GÖSTERİSİYLE MERKEZ SAĞI TEMSİL EDEN DEMOKRAT PARTİ MİSYONUNUN DOĞUŞUNU, GEÇİRDİĞİ EVRELERİ VE BUGÜN ULAŞTIĞI NOKTA İLE İÇERİĞİNİ BİR SİNEVİZYON GÖSTERİSİYLE BİLGİLERİNİZE SUNUYORUZ:

S İ N E V İ Z Y O N  L İ N K L E R İ : https://www.youtube.com/watch?v=HU9IQEtDYFI&feature=youtu.be  VEYA http://www.ibrahimcetinkaya.com/index.php

BU SİNEVİZYONUN AKTÖRLERİ TARAFINDAN BUGÜNE KADAR SÜRDÜRÜLEN MİSYONUN DEVAM ETTİRİLMESİ HEPİMİZ İÇİN BİR VEBALDİR. DÜŞÜNÜYORUMKİ BU SİNEVİZYON MERKEZ SAĞI İÇEREN DEMOKRAT MİSYONUN KODLARINI SİZLERE BİR KEZ DAHA ANIMSATMIŞTIR. BİR ASRA YAKLAŞAN SÜREÇ İÇERSİNDE ÜLKE VE MİLLET İÇİN VERİLEN HİZMETLER İLE BU YOLDA YAŞANILAN VE KARŞILAŞILAN TRAJİK OLAYLAR DEVAM ETTİRMEKTE OLDUĞUMUZ MİSYONUMUZUN KANLA, CANLA, IZDIRAPLA NASIL YOĞRULDUĞUNU GÖSTERMEKTEDİR. BU SİNEVİZYON AYRICA DEMOKRAT PARTİ KADEMELERİNDE GÖREVE SEÇİLMİŞ YÖNETİCİLERİN OTURDUKLARI KOLTUKLARIN KENDİLERİNE NASIL BİR GÖREV YÜKLEDİĞİNİ UNUTAMAMALARINA DA KATKIDA BULUNMAKTADIR.

DEMOKRAT MİSYON, MERKEZ SAĞ VE MİLLİ İRADE

ANA EKSEN OLARAK MERKEZ SAĞI İÇEREN BU MİSYONA BİZ DEMOKRAT MİSYON DİYORUZ. DEMOKRAT MİSYON MİLLETİN TA KENDİSİDİR. MİLLİ İRADEDİR. BUGÜN SİYASET PAZARINDA SATILAN MİLLİ İRADE, MİLLİ İRADE DEĞİLDİR. BUGÜN DİLLENDİRİLEN MİLLİ İRADE KURULAN ANTİ DEMOKRATİK BİR SİSTEMİN SONUCUDUR. PARTİLER YASASI, SEÇİM KANUNLARI VE SEÇİM BARAJLARI GERÇEK MİLLİ İRADEYİ ENGELLEMEKTEDİR. BU SİSTEM BERTARAF EDİLDİĞİNDE VE MİLLETİN ÖNÜ AÇILDIĞINDA MİLLETİN NASIL BİR İRADEYE SAHİP OLDUĞU GÖRÜLECEKTİR. MİLLİ İRADENİN ÖNÜNÜ AÇMAK HEPİMİZİN GÖREVİDİR.
ÜLKEYE DEMOKRASİYİ GETİREN MİSYONUNUN ÖNÜ SON YARIM ASIR İÇERSİNDE BİLİNEN ŞEKİLLERLE KESİLMİŞTİR, BU NEDENLEDİR Kİ BUGÜNKÜ SİYASİ UCUBE MEYDANA GELMİŞTİR. MİLLETİN TA KENDİSİ OLAN DEMOKRAT MİSYON PARLAMENTODA OLMAZSA BUNA NASIL MİLLİ İRADE DENİLEBİLİR. BUGÜNKÜ PARLAMENTO HALKIN PARLAMENTOSU DEĞİLDİR… BUGÜNKÜ PARLAMENTO ÜÇ PARTİ LİDERİNİN PARLAMENTOSUDUR… BU GİDİŞLE PARLAMENTONUN YERİNE TEK KİŞİYE BAĞLI BİR MONOKRASİ REJİMİNİ GÖRMEK HİÇ DE İHTİMAL DIŞI DEĞİLDİR. BU NEDENLEDİRKİ DEMOKRAT MİSYONUN BUGÜNKÜ HEDEFİ 2015 GENEL SEÇİMLERİNDE DEMOKRAT PARTİYİ MECLİSE TAŞIMAKTIR.

2015 GENEL SEÇİMLERİ, AKP’NİN KORKUSU VE MERKEZ SAĞ

BELİRTTİĞİM BU GEREKÇELERDEN DOLAYI BUGÜNKÜ TOPLANTIMIZIN KONUSU “ DEMOKRAT HAREKET VE 2015 SEÇİMLERİ’DİR. DEMOKRAT PARTİNİN MECLİSE TAŞINMASININ YOLUNU VE YORDAMINI BU TOPLANTIDA DİLE GETİRECEĞİZ. AKILCI OLMAK ZORUNDAYIZ. ENERJİMİZİ VE SİNERJİMİZİ PARTİ İÇİ MÜCADELELERE HARCAMADAN DIŞARIDA MİSYONUMUZA SİYASİ TUZAK KURANLARA KARŞI KULLANMALIYIZ. DEMOKRAT PARTİNİN BİR FETRET DÖNEMİ YAŞADIĞI ORTADADIR. BU FETRET DÖNEMİNDEN ÇIKMAK SİZİN ELİNİZDEDİR. BİZLERE ŞIRINGA EDİLEN BU PARTİ BARAJI AŞAMAZ, OYUNUZ BOŞA GİTMESİN DÜŞÜNCELERİNİ AKILCI YÖNTEMLERLE YIKIP PARLAMENTOYA ULAŞMALIYIZ. BUGÜN İKTİDARI ELİNDE BULUNDURAN AKP HİÇ KUŞKUNUZ OLMASINKİ EN ÇOK DEMOKRAT PARTİDEN KORKMAKTADIR, BU NEDENLE GÖRÜNMEZ ELLERİYLE PARTİMİZİN ÖNÜNÜ KESMEK İÇİN AKLA HAYALE GELMEYECEK İŞLEM VE GİRİŞİMLERDE BULUNMAKTADIRLAR. KİMİ ZAMAN ÇIKARDIKLARI YASALARLA, KİMİ ZAMAN İÇİMİZDE İTİBARI KALMAMIŞ KİŞİLERİ KULLANARAK, KİMİ ZAMAN BİZİM İNANÇLARIMIZI KENDİ İNANÇLARI GİBİ GÖSTEREREK, KİMİ ZAMAN KONTROLÜ ALTINA ALDIKLARI GÖRSEL VE YAZILI MEDYAYI ALEYHİMİZE KULLANARAK, ARAMIZA NİFAK SOKARAK VE DAHA SAYABİLECEĞİM BİR ÇOK GİRİŞİMLERİYLE BAŞIMIZI KALDIRMAYA FIRSAT VERMEMEKTEDİRLER. DEMOKRAT MİSYONUN GEÇMİŞTEKİ MARJİNALLERİ BUGÜN İKTİDARDADIRLAR VE KENDİLERİNİ MERKEZ SAĞ OLARAK GÖSTERMEKTEDİRLER. AKP MERKEZ SAĞIN TEMEL İLKELERİNE TERS DÜŞMEKTEDİR. MERKEZ SAĞIN TEMEL İLKELERİ HEPİNİZİN BİLDİĞİ GİBİ CAMİYE OKULA VE ORDUYA SİYASETİ SOKMAMAKTIR. BUGÜN HANGİ İZAN SAHİBİ AKP’NİN BU KURUMLARIN İÇİNE DAMARDAN GİRDİĞİNİ İNKAR EDEBİLİR. NEREDEYSE ORDUYU KAPIKULU, CAMİLERİ PARTİ İLÇESİ, OKULLARI CUMHURİYET İLKELERİNİN KARŞITI ORGANLAR HALİNE GETİRECEKLER… BU ÜÇ ÖRNEK BİLE BUGÜNKÜ İKTİDARIN MERKEZ SAĞLA ALAKASI OLMADIĞINI AÇIKCA GÖSTERMEKTEDİR. HEPİMİZ SİLKİLENELİM, AKLIMIZI BAŞIMIZA ALALIM, ÇAR ÇAKALIN YEMİ OLMAYALIM… GEÇMİŞTE BAŞKA PARTİLERE OY VERMİŞ İNSANLARIMIZIN OYLARINI TEKRAR KAZANALIM, DEMİREL’İN GEÇMİŞTE DEDİĞİ GİBİ DÜŞÜN PEŞİMİZE DİYELİM, ONLARA CESARET VERELİM, YOL GÖSTERELİM… BU MİLLET BU UCUBE İKTİDARIN YÖNETİMİNE LAYIK DEĞİLDİR…
• BUGÜN VATANDAŞLARIN BU İKTİDARDAN ŞİKAYETLERİ GİDEREK ARTMAKTADIR. VATANDAŞLAR EKONOMİK BUHRAN İÇERSİNDEDİRLER, ÜLKENİN BÖLÜNÜP PARÇALANMASINDAN ENDİŞE DUYMAKTADIRLAR, GİTTİĞİMİZ HER YERDE ‘… NE OLURSUNUZ, BİRŞEYLER YAPIN BİZİ BU ADAMLARDAN KURTARIN…’ DİYORLAR. VATANDAŞDA ÇAĞLAYAN BİR SEL GİBİ ÖNEMLİ BİR BEKLENTİ VAR. BİZİM BU TOPLANTIDA VATANDAŞIN BU BEKLENTİSİNİ BOŞA ÇIKARMAMA SORUMLULUĞUMUZ VARDIR. ÇOLUĞUNUN ÇOCUĞUNUN RIZKINI YURTSEVERLİK UĞRUNA BU PARTİ VE DEMOKRAT MİSYON İÇİN HARCAYANLARIN ÇIĞLIKLARINI VE HAYKIRIŞLARINI DUYMAMAZLIKTAN GELEMEYİZ.

DEMOKRAT PARTİDEN BEKLENEN MESAJ

BUGÜN YURDUN HER KÖŞESİNDE BULUNAN VE KENDİNİ DEMOKRAT OLARAK TANIMLAYAN YURTTAŞLARIMIZIN GÖZÜ KULAĞI BU TOPLANTIDADIR. ONLARA BURADAN DEMOKRAT PARTİNİN 2015 SEÇİMLERİNDE PARLAMENTODA OLACAĞINA DAİR GÜÇLÜ BİR MESAJ GÖNDERELİM…
NASILMI ? ÇOK BASİT…
ONLARA BU PARTİNİN BU SEÇİMLERDE KENDİ BAYRAĞI ALTINDA SEÇİMLERE KESİNLİKLE GİRECEĞİNİ, BİZLERİN BİRLİK VE BERABERLİK İÇERSİNDE AŞAMAYACAĞIMIZ HİÇBİR BARAJIN OLAMAYACAĞINI, BU PARTİNİN BAŞKA PARTİLERLE MİLLETVEKİLİ PAZARLIĞI İÇERSİNDE SEÇİME GİRMEME İHTİMALİNİN BİR TEVATÜRDEN İBARET OLDUĞUNU, PARTİNİN EN ÜST KADEMESİNDEN EN ALT KADEMESİNE KADAR SEÇİLMİŞ YÖNETİCİLERİN HERBİRİNİN GEREKTİĞİNDE HİÇBİR KİŞİSEL HESABA VE TUTKUYA KAPILMADAN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI ZEVKLE YAPABİLECEĞİNİ, ÖNCELİKLİ ÖNEMLİ İŞİMİZİN HER HALUKARDA DEMOKRAT PARTİYİ MECLİSE TAŞIMAK OLDUĞUNU SÖYLEYELİM VE BU GÖRÜŞLERİ BAYRAKLAŞTIRALIM… DEMOKRAT MİSYON GEÇMİŞTE BUNLARI YAPTI, BUGÜN DE YAPAR…BU ZORLUKLARI AŞAR… BİLİNDİĞİ GİBİ BİZ BU TOPLANTIYI YAPMAYI YAKLAŞIK BİR AY ÖNCE KARARLAŞTIRDIK VE DUYURDUK . DEMOKRAT MİSYONDA TEMAYÜZ ETMİŞ ULAŞABİLDİĞİMİZ HERKESİ AYIRIMSIZ BU TOPLANTIYA DAVET ETTİK. TOPLANTIMIZIN İKİ GÜN ÖNCESİNDE GİK TOPLANTISINA, DÜNDE İL BAŞKANLARININ DA KATILIMIYLA YAPILAN TEMSİLCİLER MECLİSİNE ÇAĞRILDIK. İSTANBULDAKİ ORGANİZASYON SIKIŞIKLIĞIMIZA RAĞMEN GİK ÜYELERİ OLARAK ANKARAYA GİTTİK. BİZİM İÇİN YORUCU OLMASINA RAĞMEN BANA GÖRE BU TOPLANTILARA KATILABİLMEMIZ İYİ OLDU. GÖRDÜĞÜMÜZ KADARIYLA PARTİ GENEL MERKEZ ORGANLARINDAKİ YÖNETİCİLERİMİZ VE İL BAŞKANLARIMIZIN AYNI DOĞRULTUDA DÜŞÜNDÜKLERİNİ GÖRDÜK. ELBETTEKİ DÜŞÜNCELERİN EYLEME YANSIMASI ÖNEMLİDİR, AKSİ TAKDİRDE KONUŞULANLARIN, SÖYLENENLERİN BUZ ÜSTÜNE YAZI YAZMAK GİBİ HİÇ BİR ANLAMI KALMAZ.

BU TOPLANTI NEDENİYLE, ÇOĞU ZAMAN YAPTIĞIM İKİ ÇAĞRIYI YİNELMEK İSTİYORUM:


YENİ KURULAN PARTİLERE ÇAĞRI


VATANDAŞLARIN ÇAĞRILARINA CEVAP VERMEK İÇİN HİÇ KUŞKUSUZ YURTSEVERLİK DUYGUSU İÇERSİNDE YENİ PARTİLER KURULMAKTADIR. BU TECRÜBELERİ GÖREN VE BİLEN BİRİSİ OLARAK YENİ PARTİ KURANLARA ŞUNLARI SÖYLEMEK İSTERİM. PARTİ KURMAK ZOR İŞTİR. PARTİ KURMAK STATİK BİR İŞ DEĞİLDİR. 30 KİŞİYİ BİRARAYA GETİREREK YASAL GEREKLERİ TAMAMLAMAK YETERLİ DEĞİLDİR. YENİ KURULAN PARTİLERİN ÇOK KABUL EDİLEBİLİR GEREKÇELERİ OLSA DAHİ VATANDAŞLARA BUNLARI ANLATMAK UZUN BİR SÜREÇ İŞİDİR. DEMOKRAT PARTİ; MİSYONUYLA, GEÇMİŞİYLE, HİZMETLERİYLE, TEŞKİLATLARIYLA VE VARLIKLARIYLA ÖNEMLİ BİR DAMAR PARTİDİR. BU PARTİLERİN DAĞINIK OLARAK SİYASET YAPMALARI MEVCUT İKTİDARIN DEĞİRMENİNE SU TAŞIR. GELİN BU PARTİDE TOPLANALIM…

GEÇMİŞTE MERKEZ SAĞ ÇİZGİLERDEKİ PARTİLERDE BAŞBAKAN, BAKAN, MİLLETVEKİLİ BELEDİYE BAŞKAN VE MECLİS ÜYESİ OLMUŞ OLANLARA ÇAĞRI

DİĞER ÇAĞRIM İSE DEMOKRAT MİSYONUN İKTİDARLARINDA, BAŞBAKAN OLMUŞ, BAKAN OLMUŞ, MİLLETVEKİLİ OLMUŞ, BELEDİYE BAŞKANLIKLARI VE BELEDİYE MECLİS ÜYELİKLERİ YAPMIŞ OLANLARADIR.
(…)
GELİN BUGÜN BORCUNUZU ÖDEYİN, BU MİSYONUN AYAĞA KALKMASINA OMUZ VERİN, AKSİ TAKDİRDE VEBAL ALTINDA KALACAKSINIZ. YAPAY GEREKÇELERLE BU BORCUNUZU ÖDEMEKTEN KAÇINMAYINIZ. BUGÜN BU PARTİNİN SİZLERE İHTİYACI VAR… GELİN ‘BU PARTİNİN PARLAMENTOYA TAŞINMASINA OMUZ VERİN SİZLERİ BU MİSYONUN KALBİNDE EN İSTİSNA KÖŞEYE OTURTALIM VEYA İFLAS ETMİŞ BORÇLULAR GİBİ ARKANIZI DÖNÜN NEREYE GİDERSENİZ GİDİN SİZLERİ TAHMİN EDECEĞİNİZ GİBİ ANALIM...

 

Habere Yorum Yapın
Adınız
Email Adresiniz
Mesajinız
Güvenlik Kodu
Kodu Giriniz
Kullandığınız Tarayıcı : Bilinmiyor
İp Adresiniz : 52.91.185.49
Toplam Hit : 1982354
Internet Explorer 6.0 ve Üzeri Web Tarayıcıları ile 1024 x 768 Çözünürlük ve Gerçek Renk Ekran Özellikleri Tavsiye Edilmektedir.
@2010 wwww.ibrahimcetinkaya.com Tüm Haklari Saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
a
a
a