• Uluslararası Eczacilik Federasyonu - FIP

  • İtalyan Lisesi

  • Deniz Ticaret Odası

  • Kastamonu Birlik Toplantıları

  • Askerlik

  • Eczacılık Yüksek Okulu Talebe Derneği

  • Milli Türk Talebe Birliği

  • Bağ-Kur

Ecz. Erol Toksöz’ü kaybettik
Küçük bir Eczaneden İlaç Sanayii’nin zirvesine tırmanan Ecz. Erol Toksöz hayata veda etti.

MÜ Nışantaşı Eczacılık Fakültesi mezunu olan Erol Toksöz (69) 8 Ocak 2012 Pazartesi gecesi geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Arkadaşları arasında “Baba Erol” olarak anılan Erol Toksöz’ün ölümü Okul arkadaşları, binlerce çalışanı ve özellikle eczacılar arasında büyük üzüntü yarattı. Öğrencilik hayatından sonra 70’li yıllarda açtığı bir eczaneyle iş hayatına başlayan Erol Toksöz, programlı, disiplinli ve azimli çalışması sonucu ilaç endüstrisinde önder Şirketler arasına girdi ve eczacıların gururu oldu.
Sahibi olduğu Toksöz Holding bünyesinde Sanovel İlaç San A.Ş.'nin yanı sıra dağıtım şirketleri olarak Galenos ve Yaset Ecza Depoları ile Sanset Gıda, Turizm ve Tanıtım Tic A.Ş. bulunmaktadır.
Toksöz Holdingin “Amiral Gemisi” olan Sanovel, modern ve son teknoloji ile donatılmış yeni üretim tesislerinin de devreye girmesiyle birlikte, uluslararası pazarlarda yer aldı.
Gürcistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Özbekistan başta olmak üzere, Bağımsız Devletler Topluluğu, Rusya Federasyonu ve Ukrayna'ya yönelik başlattığı ruhsatlandırma ve ihracat faaliyetlerini de sürdürmektedir.
Erol Toksöz yardımsever bir kişiliğe sahipti. Memleketi Ürgüp’te eşi Sebahat hanımın ve kendisinin adını taşıyan meslek okulları yaptı ve Nevşehir Üniversitesine bağışladı. Erol Toksöz ayrıca yüzlerce öğrenciye burs vermekteydi.

 

 

E R O L   T O K S Ö Z ' Ü N   Ö Ğ R E N C İ L İ K    Y I L L A R I

 

 

 

 

E R O L  T O K S Ö Z   M E Z U N İ Y E T T E N  Y I L L A R  S O N R A  E C Z A C I  A R K A D A Ş L A R I Y L A 

Habere Yapılan Yorumlar
İbrahim Çetinkaya Üzüntümüz derin...
Eserleriyle yaşayacak "Baba Erol'ü unutmayacağız...
Habere Yorum Yapın
Adınız
Email Adresiniz
Mesajinız
Güvenlik Kodu
Kodu Giriniz
Kullandığınız Tarayıcı : Bilinmiyor
İp Adresiniz : 54.145.83.79
Toplam Hit : 1938680
Internet Explorer 6.0 ve Üzeri Web Tarayıcıları ile 1024 x 768 Çözünürlük ve Gerçek Renk Ekran Özellikleri Tavsiye Edilmektedir.
@2010 wwww.ibrahimcetinkaya.com Tüm Haklari Saklıdır. izinsiz ve kaynak gösterilse dahi kullanılamaz.
a
a
a